Öğrencilerin o hali şoke etti: Kafalarındaki maskenin asıl nedeni belli oldu


Yaratıcı bir şekilde tasarlanan bu özel şapkaların, öğrencilerin sınav sırasında birbirlerinin kağıtlarına bakmalarını engellemek için tasarlandığı belirtiliyor.

Video, Filipinler’deki bir üniversitede kopya çekmeyi önlemek için alınan aşırı önlemleri gösteriyor.

Sınav sezonu söz konusu olduğunda sınav kurullarının, okulların ve kolejlerin kopya çekmeyle mücadele edebilmesinin birçok yolu vardır.

Her okulda sınav esnasında kopya çekilmesini engellemek amacıyla farklı önlemler alınır.

Ancak bu okul, öğrencilerin sınav sırasında birbirlerinin çalışmalarını kopyalamasını engellemek için oldukça ilginç ve farkı bir yaklaşım benimsemiş.

Öğrenciler öncelikle birbirlerinden uzak oturuyorlardı.

Ancak asıl önemli olan, tüm öğrencilerin sınav sırasında giydiği devasa şapkalardı.

Bunlar görüş alanlarını kısıtlamak ve başlarını tamamen çevirmedikleri sürece birbirlerine bakmalarını engellemek için tasarlanmış olduğu ortaya çıktı.

Büyük bir şapka taktığınızda kafanızı dikkat çekmeden çevirmek oldukça zor olabilir.

Ancak videonun paylaşıldığı sitede pek çok kişi kopyaların şapkaların içerisine yerleştirilebileceğini paylaştı. Buna karşın şapkaların takılmadan önce kontrol edilmesi pratik ve etkili bir önlem olabilir.

Bir kullanıcı ise şapkaların oldukça dikkat çekici bir yönüne dikkat çekti; sanki oradaki herkes test için kendi benzersiz şapkasını yapmış gibi göründüğünü söyledi. Bazı kullanıcılar, “Umarım en iyi şapkaları takanlar sınavda ekstra not alırlar” gibi yorumlar yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x